گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > ملاقات آقای رسول باقرنژاد شایان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با آقای ایلشات غفوروف رئیس دانشگاه فدرال قازان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات

ملاقات آقای رسول باقرنژاد شایان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با آقای ایلشات غفوروف رئیس دانشگاه فدرال قازان

آقای رسول باقرنژاد شایان سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در قازان، در تاریخ 17 شهریور ماه 1394 با آقای ایلشات غفوروف رئیس دانشگاه فدرال قازان در ادامه انجام ملاقاتهای خداحافظی پایان ماموریت دیدار نمودند. در این ملاقات طرفین ضمن ابراز تعارفات معموله به بررسی همکاریهای انجام شده میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه و نیز برنامه های پیش رو برای توسعه همکاریها پرداختند. رئیس دانشگاه فدرال قازان اظهار داشت: جنابعالی ( آقای شایان) تلاش زیادی برای توسعه همکاریهای علمی - دانشگاهی بین جمهوری اسلامی ایران با جمهوری تاتارستان نمودید، بویژه همکاری دانشگاهی بین دانشگاه شهید بهشتی با دانشگاه فدرال قازان نمونه ای از این همکاریها می باشد و از اینکه ماموریت شما تمام شده و قازان را ترک خواهید گفت ناراحت هستیم و از شما قدردانی می نمایم . وی در ادامه افزود: این دانشگاه برای توسعه همکاریهای بین المللی خود بیش از پیش فعال و آماده همکاری می باشد.

          در این جلسه معاون امور بین الملل این دانشگاه آقای لطیپوف نیز از تمامی تلاشها و زحمات سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در قازان در راستای توسعه همکاریهای علمی میان ایران و تاتارستان و نیز مساعدتهای آقای شایان در توسعه و تامین کتب اتاق ایران در دانشکده شرقشناسی و روابط بین الملل دانشگاه فدرال قازان و همچنین مساعدتهای ویژه در سازماندهی اعزام دانشجویان این دانشگاه برای دوره های زبان آموزی فارسی و اساتید دانشگاه برای دوره های تحقیقاتی و پژوهشی به ایران قدردانی و تشکر نمودند.

            آقای شایان سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خود از مساعدتها و کمکهای رئیس دانشگاه فدرال قازان در توسعه همکاریها میان ایران و تاتارستان تشکر نموده و ابراز داشتند که بزودی بزرگترین نشست علمی ایران و روسیه در مسکو در فاصله زمانی بین 26 الی 28 اکتبر 2015 در مسکو برگزار می گردد و طرف ایرانی علاقمند به حضور جنابعالی در آن نشست می باشد که البته دعوت کننده مسکو می باشد. همچنین ایشان از احتمال افزوده شدن حداقل 5 دانشجوی بورسیه ایرانی دیگر در سال تحصیلی جدید به این دانشگاه خبر دادند. آقای شایان افزودند که ایران همیشه همراه و در کنار شماست. بعنوان نمونه در زمان انتخاب روسیه بعنوان عضو ناظر سازمان کنفرانس اسلامی، ایران آنرا پیشنهاد داده بود. ایران کشوری است که در آن افراط و تفریط وجود ندارد و همیشه آیه "وکذالک جعلناکم امه وسطا"سرلوحه کارهای ماست. در دوران ماموریت خود در تاتارستان خیلی چیزها از مردم تاتارستان آموختم و از رییس جمهور محترم تاتارستان ، دولت دوست و مردم خوب جمهوری تاتارستان قدردانی و تشکر می نمایم.

 


١٧:٣٦ - 1394/06/18    /    شماره : ٣٥٧١٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران