گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > ملاقات آشنائی سرپرست سرکنسولگری با دستیار ویژه رئیس جمهوری تاتارستان در امور بین الملل و اقتصادی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات

ملاقات آشنائی سرپرست سرکنسولگری با دستیار ویژه رئیس جمهوری تاتارستان در امور بین الملل و اقتصادی

روز سه شنبه 24 شهریورماه 1394، آقای محسن فغانی سرپرست جدید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در قازان که همان روز وارد این جمهوری شده بود، به همراه آقای رسول باقرنژاد شایان سرکنسول سابق کشورمان در این جمهوری، با آقای رادیک گیماتدینوف دستیار ویژه رئیس جمهور تاتارستان در امور بین الملل و اقتصادی و همچنین ادوارد حبیب اللین رییس دپارتمان روابط خارجی ریاست جمهوری تاتارستان  دیدار و در خصوص راههای توسعه مناسبات دوجانبه گفتگو نمود.

در این دیدار، آقای گیماتدینوف ضمن تشکر از زحمات آقای شایان و ابراز رضایت از مناسبات همه جانبه فیمابین، آمادگی این جمهوری برای همکاری با آقای فغانی سرپرست سرکنسولگری جهت توسعه مناسبات تاتارستان با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها را اعلام نمود. 

دستیار ویژه رئیس جمهور تاتارستان ضمن مرور وضعیت کنونی مناسبات دوجانبه، همکاری در زمینه های گردشگری، فرهنگی، انرژی، ماشین سازی، هلی کوپتر سازی، هواپیما سازی، ساخت کمپرسور، موتور سازی، ایستگاه های انتقال نفت و گاز، برگزاری نمایشگاه مشترک و ... را امکان پذیر دانسته و اراده سیاسی مقامات ایران و روسیه و همچنین تاتارستان برای توسعه مناسبات دوجانبه را پشتوانه این موضوع دانست.

همچنین، آقای محسن فغانی سرپرست موقت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان، ضمن تبریک پیروزی قاطع جناب آقای رستم میننیخانوف در انتخابات ریاست جمهوری تاتارستان، تشکر از تنظیم این ملاقات مشترک، بیان اهمیت و جایگاه فدراسیون روسیه و جمهوری تاتارستان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و تشریح ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری های متقابل، آمادگی کامل خود را برای تلاش جهت ارتقای سطح مناسبات فیمابین اعلام و برنامه های خود را در این زمینه ارائه نمود. 


١٧:٤٤ - 1394/06/25    /    شماره : ٣٥٨١٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران