گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > گزارش خبری مراسم تحلیف رئیس جمهور تاتارستان رستم میننیخانوف


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

گزارش خبری مراسم تحلیف رئیس جمهور تاتارستان رستم میننیخانوف

 

در تاریخ  27 شهریورماه 1394 رستم میننیخانوف که برای بار دوم و با 4/94 درصد از کل آراء در انتخابات اخیر تاتارستان پیروز شده است، بصورت رسمی بعنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد. مراسم تحلیف در سالن کنسرت بزرگ دولتی سایداشووا در شهر قازان برگزار شد.

در این مراسم نماینده تام الاختیار رئیس جمهور فدراسیون روسیه آقای میخائیل بابیچ، وزیر ارتباطات و مخابرات فدراسیون روسیه آقای نیکالای نیکیفوروف، مشاور دولتی جمهوری تاتارستان و رئیس جمهور سابق آقای مینتیمر شایمیف، نخست وزیر جمهوری تاتارستان آقای ایلدار خالیکوف، رئیس پارلمان جمهوری تاتارستان آقای فرید محمدشین، وزیر اقتصاد ترکیه نیخات زیبکجین، معاون نخست وزیر قزاقستان خان داریگا نظربایووا، نمایندگان وزارتخانه ها و ارگانهای روسیه و جمهوری تاتارستان حضور داشتند.

این مراسم با سخنان رئیس پارلمان جمهوری تاتارستان آقای فرید محمدشین آغاز شد که وی در سخنان خود نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری تاتارستان را برشمرد.

در ادامه پرچم فدراسیون روسیه و جمهوری تاتارستان و درکنار آن نیز نشان ریاست جمهوری تاتارستان برافراشته شد. رستم میننیخانوف با قرار دادن دست خود بر روی قانون اساسی تاتارستان سوگند وفاداری به مردم تاتارستان خورد.

وی بیان داشت؛ "من جهت خدمت صادقانه به ملت تاتارستان،  تضمین حقوق و آزادی های شهروندان، حاکمیت جمهوری تاتارستان، رعایت قانون اساسی فدراسیون روسیه، رعایت قانون اساسی جمهوری تاتارستان،  اجرای صحیح و کامل وظایف ریاست جمهوری تاتارستان قسم می خورم".

پس از این سرود ملی روسیه و تاتارستان نواخته شد.

سپس نماینده تام الاختیار رئیس جمهور روسیه آقای بابیچ شروع به سخنرانی نمود. وی در سخنان خود ضمن قرائت متن پیام تبریک ریاست جمهوری فدراسیون روسیه آقای ولادیمیر پوتین افزود که پیروزی رستم میننیخانوف در انتخابات نتیجه سالها کار کردن و جستجوی بی پایان برای راه حل سخت ترین پروژه ها و برنامه هایی بوده که لازمه توسعه جمهوری تاتارستان، و البته همه کشور است.

وی افزود که "رستم میننیخانوف را بطور کلی می توان انسانی خود ساخته نامید. در راهی که طی نموده از مرد ساده روستایی تا اینجا حتی یکی از درجات را از دست نداده، فرمانداری بخش، وزارتخانه، نخست وزیری و الآن هم برای بار دوم ریاست جمهوری تاتارستان. او هیچوقت از اینجا نرفته و تمام فکر و هدفش در زندگی و کارش توسعه و رفاه مردمی است که در جمهوری تاتارستان زندگی می کنند".

همچنین بابیچ به رئیس جمهور اول تاتارستان آقای مینتیمر شایمیف تبریک گفت. بنا به گفته نماینده تام الاختیار رئیس جمهور روسیه، آقای شایمیف سنگ بنای اصلی توسعه جمهوری تاتارستان را در سخت ترین زمان بعد از فروپاشی با تنظیم تیم مدیریتی فعال را که همچنان نیز فعالند و ادامه دهنده همان راه، نهاده است.

متن پیام تبریک رئیس جمهور قزاقستان آقای نورسلطان نظربایف توسط معاون نخست وزیر قزاقستان خانم داریگا نظربایووا قرائت شد. " جناب آقای رستم میننیخانوف، صمیمانه ترین تبریکات من را بمناسبت پیروزیتان در انتخابات ریاست جمهوری تاتارستان پذیرا باشید. اعتمادی ساکنان این منطقه به شما دارند، شاهدی بر تعهد بالای جنابعالی و پشتیبانی و حمایت ملی از شما در دوره توسعه اجتماعی و اقتصادی تاتارستان می باشد. تاتارستان از نظر از استراتژیک ترین مراکز صنعتی فدراسیون روسیه، سهم قابل توجهی در بهبود رفاه کل کشور داشته است".

در ادامه فرید محمدشین متن پیام تبریک نخست وزیر فدراسیون روسیه و رئیس حزب روسیه واحد آقای دیمیتری مدودوف، رئیس جمهور ترکیه آقای رجب اردوغان، دبیرکل سازمان همکاریهای اسلامی آقای ایادا مدنی، مدیرکل یونسکو خانم ایرینا بوکووایا، رئیس شورای فدراسیون روسیه والنتین ماتوینکو، رئیس دومای دولتی روسیه آقای سرگی ناریشکین و دیگران را قرائت نمود.

مینتیمر شایمیف مشاور دولتی جمهوری تاتارستان نیز در سخنان خود تائید نمود که دوره اول ریاست جمهوری رستم میننیخانوف را به حق می توان دوره دستیابی به موفقیتهای اجتماعی و اقتصادی بر اساس نوآوری و توسعه سرمایه گذاری نامید. بنا به گفته وی به لطف شایستگی، تعهد و عملکرد شگفت انگیز رستم میننیخانوف، تدوین و اجرای پروژه های بزرگ و بلند مدت ارائه دهنده کیفیت بالای زندگی ملتمان را شاهد بودیم.

سپس وزیر اقتصاد ترکیه آقای نیخات ایبکجین به رستم میننیخانوف تبریک گفت و افزود: در پست فعلی خود تنها در سال جاری سه بار به جمهوری تاتارستان سفر داشته ام و امیدوارم که بتوانم باز هم بارها به اینجا سفر کنم. وی تاکید داشت که برای او جمهوری تاتارستان مانند خانه واقعی او شده است و رستم میننیخانوف یکی از نزدیکترین بستگانش.

در ادامه برنامه مدیرعامل شرکت تات نفت آقای ماگانوف، شهردار قازان آقای متشین، نماینده پارلمان تاتارستان آقای ولی یف و سایرین طی سخنانی به رئیس جمهور تاتارستان تبریک گفتند.

رستم میننیخانوف در سخنرانی خود از تمامی کسانی که با رأی خود به وی موجب پیروزش در انتخابات شدن قدردانی نموده و از رئیس جمهوری فدراسیون روسیه ولادیمیر پوتین و دولت روسیه برای تمامی حمایتهایشان تشکر نمود. وی همچنین از رئیس جمهور اول تاتارستان آقای شایمیف، حزب سیاسی روسیه واحد، موسسات و ارگانها و تمامی اشخاصی که از تریبونهای خود از کاندیداتوری وی در انتخابات حمایت نمودند قدردانی کرد.

رئیس جمهور تاتارستان خاطرنشان نمود که برنامه اصلی و مهمی پیش رو دارد و هنوز برنامه های مهم دولتی و عمرانی مهمی وجود دارد که باید انجام پذیرد. وی افزود که امروز تاتارستانیها به حق می توانند به شهر قازان بعنوان پایتخت ورزشی فدراسیون روسیه افتخار کنند. با حمایتهای مسئولین تاتارستان المپیک دانشجویان جهان و جام جهانی ورزشهای آبی با موفقیت در قازان برگزار گردید. در خاتمه رستم میننیخانوف گفت که پیش روی ما کارهای بزرگ و جالبی وجود دارد. بعنوان رئیس جمهور تاتارستان تمام تلاش خود را برای تحقق و اجرایی کردن آنها خواهم کرد.

 

منبع: خبرگزاری ریاست جمهوری تاتارستان

(http://tatarstan.ru/rus/index.htm/news/476948.htm)


١٢:٢٩ - 1394/06/29    /    شماره : ٣٥٨٦١٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران