گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت های خراسان رضوی و تاتارستان روسیه امضا شد


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رسمی

یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت های خراسان رضوی و تاتارستان روسیه امضا شد

به گزارش ایرنا، در این همایش که روز چهارشنبه با حضور رستم مینیخانف رئیس جمهوری و تنی چند از وزیران دولت تاتارستان، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و شرکت شمار زیادی از فعالان اقتصادی ایرانی و تاتارستانی برگزار شد، زمینه های توسعه همکاری ها در زمینه های گوناگون از جمله کشاورزی، دامداری، گردشگری، مواد غذایی، پتروشیمی، نمایشگاهی، دانشگاهی و علمی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهوری تاتارستان در این همایش گفت: زمینه ها و توانمندی های مکمل و گوناگون اقتصادی، صنعتی و علمی- فرهنگی برای افزایش همکاری های دوطرف وجود دارد که باید از آنها بهره گرفت.

وی همچنین با اشاره به برخی مناسبات کنونی در زمینه تولید کامیون و نفت، اظهار کرد: رایزنی ها و نشست های مشترک، فرصت ارزشمندی برای فعالان بخش های خصوص دو طرف با هدف برداشتن گام های عملی در مسیر اجرای طرح ها و برنامه های گسترش مناسبات است.
رئیس جمهوری تاتارستان در پایان سخنان خود نیز تاکید کرد: دورنمای روابط بین ایرانیان و روس ها درخشان است و از دیدگاه اقتصادی نیز تاتارستان دروازه مناسبی برای ورود ایران به بازار فدراسیون روسیه است.

رشیدیان استاندار خراسان رضوی که در راس هیاتی از نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی استانی در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی، سیاسی، تجاری، غذایی، میراث فرهنگی، نمایشگاهی و دانشگاهی به تاتارستان سفر کرده است، در این نشست بر اهمیت جایگاه روابط بین منطقه ای ایران و روسیه به عنوان فرصت سازی با هدف افزایش همکاری ها اشاره کرد.
وی افزود: همسو با لزوم بهره برداری از مزیت های دو طرف در حوزه های حمل و نقلی، همکاری های منطقه ای و فعالیت مشترک برای صادرات به کشورهای پیرامونی، فعال سازی بیشتر بخش های خصوصی و اتخاذ برخی اقدام ها مانند رفع موانع گمرکی و تسهیل ترانزیت کالا ضرورت دارد، زیرا می تواند دامنه روابط را گسترش دهد و شتاب همکاری ها را بیشتر کند.
علی بمان اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان نیز در نشست مشترک، پشتیبانی های رئیس جمهوری تاتارستان از گسترش همه جانبه روابط را ارزشمند خواند.
سرکنسول ایران در پایان اظهار کرد: اراده جدی مقامات دو طرف، مناسبات عالی ایران و فدراسیون روسیه و تبادل هیات های مختلف، فرصتی بسیار خوب را برای بخش خصوصی ایران با هدف حضور در بازار تاتارستان و جمهوری های همجوار فراهم کرده و اکنون عملیاتی کردن نتیجه مذاکرات و توافق ها از مهم ترین کارهای پیش رو است و مورد حمایت متقابل قرار دارد.
در جریان این همایش و مذاکرات معاون اتاق بازرگانی تاتارستان با اعضای هیات اقتصادی ایرانی، یادداشت تفاهم همکاری برای افزایش سطح روابط و بهره برداری از فرصت های نو بین برخی شرکت ها امضا شد.

تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه در مرکز اروپایی و محل تلاقی رودخانه های ولگا و کاما واقع شده است
تاتارستان با 21 شهر بزرگ و متوسط، صدها شهرک و روستا به پایتختی قازان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت که در 800 کیلومتری شرق مسکو قرار دارد از پیشروترین جمهوری های توسعه یافته صنعتی و نفتی روسیه محسوب می شود

 


١٥:٠٤ - 1396/04/30    /    شماره : ٤٦٦٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران