گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > امضاء یادداشت تفاهم همکاری میان دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه دولتی فرهنگ و هنر قازان


  چاپ        ارسال به دوست

فرهنگی علمی

امضاء یادداشت تفاهم همکاری میان دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه دولتی فرهنگ و هنر قازان

این یادداشت تفاهم همکاری را «مصطفی کیانی» رئیس دانشگاه هنر اصفهان و «رفکت یوسوپوف» رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر قازان امروز (سه شنبه) طی مراسمی با حضور علی بمان اقبالی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان امضا کردند. 
در این مراسم در سالن شورای علمی دانشگاه فرهنگ و هنر قازان، اعضای هیات علمی این دانشگاه و رئیس انستیتو فرهنگ ملل یونسکو قازان نیز حضور داشتند. 
​بر اساس تفاهم نامه امضا شده، دانشگاه هنر اصفهان و دانشگاه فرهنگ و هنر قازان در زمینه های آموزشهای هنری، پروژه های مشترک، برگزاری کارگاههای آموزشی، برگزاری کنفرانسها و سمینارهای مختلفت فرهنگی و هنری، تبادل استاد و دانشجو، تبادل تجربیات، تاسیس گروه مرمت در دانشگاه هنر قازان و گروه موسیقی در دانشگاه اصفهان همکاری خواهند داشت. 
در همین راستا مقرر شد هیاتی از دانشگاه فرهنگ و هنر قازان تا پایان امسال برای ادامه مذاکرات و اجرایی سازی همکاریها به اصفهان سفر کند.
در این نشست علی بمان اقبالی، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان روسیه نیز چنین پیوندها و تبادل فعالیت های فرهنگی را مهم خواند و خاطرنشان کرد که دانشگاه هنر اصفهان ششمین دانشگاه ایرانی و اولین دانشگاه هنری از ایران است که برای توسعه همکاریهای بین دو کشور اقدام کرده است.
شایان ذکر است در روزهای اخیر در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قازان نیز نمایشگاهی بین المللی با عنوان 'آرت گالری' افتتاح شد. در این نمایشگاه از سراسر روسیه، تاتارستان و سایر کشورها، شرکتها و موسسات فعال در زمینه فرهنگ و هنر حضور داشتند.
جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه بین المللی غرفه ای برای نمایش آثار هنری و صنایع دستی کشورمان و نیز معرفی پروژه بازسازی و نوسازی منطقه نمونه گردشگری ابیانه برپا کرده بود که مورد استقبال مقامات و بازدیدگنندگان از نمایشگاه قرار گرفت.
تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه به پایتختی شهر قازان از جمهوری های توسعه یافته این کشور است. 


١٥:٣٤ - 1396/08/17    /    شماره : ٤٨٤٩٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران