صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


روحانی:مردم به پول و به درآمد 2.5 برابری تخیلی «نه» گفتند/در انتخابات در تراز بالاترین دمکراسی های جهان حضور یافتند
تهران-ایرنا- رئیس جمهوری تاکید کرد:مردم در انتخابات در تراز بالاترین دمکراسی های جهان حضور پیدا کردند ، مردمی که دارای مشکلات اقتصادی هستند اما به پول «نه» گفتند و به خوبی اعلام کردند که می فهمیم آب شور عطش را کم نمی کند.
 ٢١:٣١ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
با هدف شفاف سازی در سیاست های اقتصاد مقاومتی
«دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار» به شبکه بانکی ابلاغ شد
تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی با هدف کنترل گستره موسسه های اعتباری و هدایت آنها به ایفای نقش واسطه‌گری وجوه به عنوان کارکرد اصلی آنها، «دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار» را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
 ١٩:١٨ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت از شرکت های ایرانی برای مشارکت در پروژه های عمرانی عراق
بغداد-ایرنا- دو معاون ارشد وزیر مسکن و عمران و شهرسازی عراق در دیدار با معاون وزیر صنایع، معادن و تجارت کشورمان در محل سفارت ایران در بغداد، از شرکت های ایرانی برای مشارکت در پروژه های عمرانی، ساخت مسکن و راهسازی دعوت به عمل آوردند.
 ١٩:١٦ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
نوسازی واحدهای صنعتی اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است
کاشان - ایرنا - مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رونق تولید در سال جاری، گفت: بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و تولیدی به صورت جدی در اولویت کاری این وزارتخانه قرار دارد.
 ١٩:١٥ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان بورس اعلام کرد؛
آمادگی بازار سرمایه برای کمک به ارتقای نظام مالی کشور
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: اهالی بازار سرمایه، آماده یاری رساندن به دولت دوازدهم به ویژه برای ارتقای نظام مالی کشور با محوریت بازار سرمایه هستند.
 ١٩:٠٧ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
تهیه پلیمر جدید با اثرات ضدخوردگی بالا در فلزات
محققان کشورمان موفق به تولید پلیمر جدید با بازدهی بسیار بالا شدند که اثرات ضدخوردگی فوق‌العاه‌ای را بر روی سطح فلزات بویژه استیل در شرایط آب دریا نشان می‌دهد.
 ١٩:٠٥ - 1396/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی
واردات گندم دوروم ممنوع شد/ایران جز 10 کشور تولیدکننده گندم دوروم در جهان
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:با توجه به ذخایر کافی و وضعیت مطلوب تولید و خرید سال زراعی جاری،ثبت سفارش واردات گندم دوروم از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شد.
 ١٨:٥٢ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با ایرنا:
تاکنون با شرکت های روسی و چینی برای خرید هواپیما مذاکره ای نداشتیم
تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل می گوید، مجموعه صنعت هوایی کشور تاکنون هیچ مذاکره ای برای خرید هواپیما با شرکت های سازنده هوایپما در کشورهای چین و روسیه نداشته است.
 ١٨:٤٩ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر نفت در گفت وگو با ایرنا
کشورهای حاشیه خلیج فارس تمایل به خرید گاز از ایران دارند/ پساانتخابات فرصت مناسب پیگیری
تهران- ایرنا- معاون وزیر نفت در امور گاز از تمایل کشورهای حاشیه خلیج فارس برای خرید گاز از ایران خبر داد و گفت: اکنون و پس از برگزاری انتخابات، فرصت مناسبی برای پیگیری این امر است.
 ١٨:٤٣ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد مقاومتی از کاهش قاچاق تا افزایش تولید
تهران- ایرنا- همزمان با کاهش قاچاق میزان صادرات در دولت یازدهم افزایش یافته است. براساس آمار گمرک در 11 ماه سال 95، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32.49 درصد رشد داشته و به ارزش 38.4 میلیارد دلار رسیده است. برهمین اساس بخش مهمی از اهداف اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم عملیاتی شد.
 ١٨:٤١ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
مردم ایران به کدام سیاست‌های بین‌المللی رای دادند؟
تهران – ایرنا – عزت و احترام بین‌المللی، لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای و توسعه گردشگری، از جمله برنامه‌های انتخاباتی در حوزه سیاست خارجی است که در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران رای آورد.
 ١٨:٣٤ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
موفقیت دولت یازدهم در تبدیل عمیق ترین رکود به رشد اقتصادی/ لزوم توجه به صنایع پایین دستی
تهران- ایرنا- عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رییس سندیکای برق گفت: دولت یازدهم در تبدیل عمیق ترین رکود به رشد اقتصادی موفق عمل کرده است و این رشد می تواند با توجه بیشتر به صنایع پایین دستی متوازن شود.
 ١٨:٣١ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام قدردانی حضرت آیت الله خامنه‌ای به مناسبت انتخابات 29 اردیبهشت:
پیروز انتخابات، مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند
در پی حضور پر شکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.
 ١٨:٢٧ - 1396/02/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت شناسه کالا برای واردات سیگار الزامی شد
تهران- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور از الزامی شدن اظهار شناسه کالا در پیش فاکتور برای ثبت در سامانه «ثبتارش» و سامانه جامع تجارت برای واردات سیگار از فردا (31 اردیبهشت) خبر داد.
 ٢٠:٠٠ - 1396/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
فردا؛ حضور هیات کشاورزی فرانسه در اتاق ایران
تهران- ایرنا- هیات اقتصادی کشاورزی فرانسه فردا (یکشنبه) به دعوت کمیسیون کشاورزی، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور می یابد.
 ١٩:٥٦ - 1396/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>