صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


زنگنه خطاب به سعودیها: اوپک برای تولید بیش ازسهمیه مجوز نداد
وزیر نفت در نامه‌ای به وزیر نفت عربستان اعلام کرد: در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هیچ مجوزی برای افزایش تولید بیش از سهمیه تعیین شده در نشست یکصد و هفتاد و یکم و همچنین بازتوزیع سهمیه تعهدهای تعدیل تولید میان کشورهای عضو صادر نشد.
 ١١:٤٦ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت چینی نفت ایران را جایگزین نفت وارداتی از آمریکا کرد
شرکت پالایشگاهی دونگ مینگ پتروچمیکال چین گفته، به دلیل بالا گرفتن تنش های تجاری بین پکن و واشنگتن، خرید نفت از آمریکا را متوقف کرده و به خرید نفت از ایران روی آورده است.
 ١١:٤٢ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران و هند تاثیر تحریم آمریکا بر تجارت نفتی دو کشور را بررسی کردند
در دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با همتای هندی اش، طرفین راه های ادامه تجارت نفت را مورد بررسی قرار دادند و کانال های جدید بانکی را به بحث گذاشتند.
 ١١:٤٠ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد جهانی بازنده جنگ تجاری آمریکا علیه چین
شروع نبرد بزرگ تجاری میان چین و آمریکا با ابعادی که بسرعت وسیع تر می شود این نگرانی را به وجود آورده است که نظام تجاری بین المللی و اقتصاد چند جانبه جهان دچار فروپاشی شود.
 ١١:٢٧ - 1397/04/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آقای ترامپ به جای استفاده از ذخایر استراتژیک آمریکا تحریم نفتی ایران را لغو کنید
یک مقام ارشد ایرانی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست به جای استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک این کشور برای کاهش قیمت نفت، تحریم ها علیه صادرات نفت ایران را لغو کند.
 ١٠:٣٧ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر اقتصاد:
خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند
وزیر امور اقتصادی و دارایی روز یکشنبه از شناسایی خریداران عمده سکه و ارز با هدف مطالبه مالیات بر سود اتفاقی آن ها خبر داد.
 ١٠:٠٦ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران با جمهوری آذربایجان و نخجوان توافقنامه گمرکی امضا کرد
گمرک جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و تسهیل تجارت با جمهوری های آذربایجان و خودمختار نخجوان توافقنامه های جداگانه ای را امضا کرد.
 ١٠:٠٣ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهم ترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای هیات دولت
رهبرمعظم انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، بیانات بسیار مهمی را ایراد فرمودند.
 ١٠:٠١ - 1397/04/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
اشتباه گمرک گریبان لوازم بهداشتی و عطریات را گرفت!
افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی و سود بازرگانی از سوی مجلس شورای اسلامی صرفا برای لوازم آرایشی وارداتی در نظر گرفته شده است، اما با اشتباه صورت گرفته این اتفاق در مورد فرآورده‌های بهداشتی و عطریات هم لحاظ شده است.
 ١٤:٢٧ - 1397/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
دولت ترامپ در حال بررسی برداشت نفت از ذخایر استراتژیک آمریکاست
۲ منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.
 ١٠:٢٤ - 1397/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
عربستان: سهمیه کشورها ملاک پایبندی به توافق کاهش تولید نفت نیست
وزیر انرژی عربستان گفت، کمیته مشترک نظارت بر توافق اوپک و متحدانش، از این پس دیگر تبعیت کشورها از سهمیه های تک تک اعضا را ملاک ارزیابی قرار نخواهد داد و از این پس سقف تولید جمعی اعضای توافق ملاک عمل است.
 ١٠:٢١ - 1397/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
«چالش های هند در خصوص مطالبه آمریکا مبنی بر قطع واردات نفت ایران»
در پی هشدار ایالات متحده به کشورهای واردکننده نفت ایران، واشنگتن در صدد افزایش فشارهای دیپلماتیک خود بر خریداران بزرگ نفت ایران است. روز چهارشنبه نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در دیدار با نارندرا مودی نخست وزیر هند بر مطالبه واشنگتن برای قطع واردات نفت هند از ایران تاکید کرد. با این حال وی افزود ایالات متحده با استفاده هند از پروژه بندر چابهار موافقت خواهد کرد. هیلی همچنین در مورد همکاری های نظامی با هند برای ایجاد توازن نظامی در برابر چین با مودی گفتگو کرد.
 ١٠:١٤ - 1397/04/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
واگذاری کارت بازرگانی به غیر ممنوع شد
هیات وزیران در مصوبه‌ای آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات را اصلاح کرد و شرایط جدیدی برای صدور کارت بازرگانی در نظر گرفت.
 ١٩:١٠ - 1397/04/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
افت حدود 2.5 درصدی بهای نفت در هفته گذشته
قیمت نفت در هفت روز گذشته برای دومین هفته متوالی پایین آمد و یک کاهش بیش از 2.5 درصدی را ثبت کرد.
 ١٥:١٣ - 1397/04/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
هند با تاسیس بانک ایرانی موافقت کرد
روزنامه هندی ایندیَن اکسپرس روز شنبه گزارش داد که وزیر دارایی این کشور بانک مرکزی هند را مجاز دانست تا قبل از آعاز تحریم های آمریکا علیه ایران، با تاسیس یک شعبه از بانک ایرانی پاسارگاد در این کشور و بطور مشخص در بمبئی موافقت کند.
 ١٥:٠٩ - 1397/04/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>