گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > ایلدار خالیکوف با سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان علی بمان اقبالی زارچ ملاقات داشت.


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات رسمی

ایلدار خالیکوف با سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان علی بمان اقبالی زارچ ملاقات داشت.

نخست وزیر تاتارستان پس از خوش آمد گویی، مراتب تسلیت خود را به مناسبت درگذشت آقای علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور سابق ایران ابراز نمود. وی همچنین یادآور شد که امسال از افتتاح سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کازان 10 سال گذشت. ایلدار خالیکوف خاطرنشان کرد: در این مدت ما توانستیم بسیاری از کارهای مربوط به تقویت ارتباطات اقتصادی و سیاسی دو جانبه را انجام بدهیم.

این دیدار در اتاق کاری (دفتر) ایلدار خالیکوف در خانه دولت جمهوری تاتارستان بر گزار شد.

علی بمان اقبالی زارچ، سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان در دیدار با ایلدار خالیکوف نخست وزیر جمهوری تاتارستان مراتب تشکر از پیامهای تسلیت و حضور مقامات بلند پایه از جمله وزرای تجارت و فرهنگ تاتارستان در نمایندگی کشورمان و امضای دفتر یادبود درگذشت آیت الله هاشمی، را ابراز نمود.

وی همچنین دعوتنامه استاندار خراسان رضوی برای سفر به این استان را تقدیم نخست وزیر تاتارستان نمود و با اشاره به فضای بسیار مناسب برای توسعه همکاریها و ظرفیتهای وسیع موجود در بخشهای همکاریهای تکنولوژیک، دانشگاهی و علمی و IT،گردشگری، فعال سازی بخشهای خصوصی، برگزاری و مشارکت در برپائی نمایشگاهها، سفر ایشان به این استان را از نظر تحکیم مناسبات موجود و فراهم سازی زمینه های همکاری اقتصادی و حضور سرمایه گزاران موثر و مفید ارزیابی نمودند.

نخست وزیر تاتارستان نیز با قبول دعوت برای سفر به خراسان رضوی، اظهار داشت: توسعه روابط اقتصادی با ایران به موازات ارتقای همکاریهای فرهنگی و علمی از اولویتهای این جمهوری است و توسعه مناسبات سیاسی و استراتژیک بین ایران و فدراسیون روسیه، سبب تسهیل و افزایش مبادلات و همکاریها در عرصه های مختلف بین ایران و تاتارستان است.

در جریان گفتگو طرفین علاقه خود به توسعه بعدی همکاری دوجانبه بین ایران و تاتارستان در چهارچوب روابط روسیه و ایران را تایید کردند.

 

 

 

 

 

 


١٧:٠٠ - 1395/10/28    /    شماره : ٤٣٤٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران