گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سرکنسول ایران در قازان: برجام منکران حق هسته ای ایران را شکست داد


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی

سرکنسول ایران در قازان: برجام منکران حق هسته ای ایران را شکست داد

اقبالی زارچ روز سه شنبه در نشستی با حضور بیش از 100 تن از اساتید و دانشجویان دانشگاه نوآوری قازان با موضوع بررسی یک سال دستاوردهای اجرای برجام از منظر علمی، جایگاه و توانمندی های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دانشگاهی ایران را تشریح کرد.
وی گفت: برجام محصول اجماع فکری مسئولان ایران، رهیافت خردمندانه و راهگشای دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و گروه مذاکره کننده هسته ای به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بود که منکران حقوق هسته ای را ناگزیر به پذیرفتن آن کرد.
اقبالی زارچ اظهار کرد: بازگشت به سطح قبلی تولید نفت، حرکت از رشد منفی به مثبت پنج درصد، کاهش تورم از 32 به هشت درصد، رفع تحریم ها، لغو قطعنامه ها علیه ایران، اقبال عمومی اروپا و جهان به گسترش مناسبات با تهران، توسعه چشمگیر همکاری ها با روسیه و تحکیم جایگاه منطقه ای و بین المللی ایران از جمله دستاوردهای برجام و موفقیت دیپلماتیک بزرگ جمهوری اسلامی است.
در این گردهمائی علمی که با مشارکت دانشجویان، رئیس و اساتید دانشگاه نوآوری قازان برگزار شد، اقبالی زارچ به پرسش های مطرح شده در باره توان اقتصادی ایران، همکاری با روسیه علیه تروریسم، تعامل دو کشور، مناسبات با تاتارستان و روابط با کشورهای همسایه پاسخ داد.
خانم آسیه تیمیریاسووا رئیس دانشگاه نوآوری قازان نیز در این نشست، اطلاعات مستند موجود و ارائه شده در باره برجام را برای دانشجویان و افزایش آگاهی آنان ارزشمند خواند.
در بخش دیگر این نشست همچنین فیلم هایی کوتاه از جاذبه های ایران، معرفی جمهوری اسلامی و نیز نماهنگ های سنتی ایرانی نمایش داده شد.
مجموعه اطلاعات اساسی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با عنوان «ایران در یک نگاه» به زبان روسی نیز در در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

 


٢٣:٣٠ - 1395/11/26    /    شماره : ٤٤٠٠٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران