گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > دانشگاه فرهنگ و هنر قازان برای همکاری با دانشگاه های ایران ابراز علاقه مندی کرد


  چاپ        ارسال به دوست

فرهنگی

دانشگاه فرهنگ و هنر قازان برای همکاری با دانشگاه های ایران ابراز علاقه مندی کرد

این دیدار در پایتخت جمهوری تاتارستان در منطقه ولگای روسیه صورت گرفت و هیات دانشگاه هنر اصفهان به ریاست مصطفی کیانی رئیس این دانشگاه در جریان سفر به قازان، با ریاست دانشگاه فرهنگ و هنر این مرکز دیدار و از بخش های مختلف این دانشگاه بازدید کرد. 
سرکنسولگری ایران در قازان اعلام کرد: ریفکات یوسوپوف رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر قازان ضمن ابراز علاقه به توسعه همکاری های علمی و هنری با دانشگاه های ایران، برای توسعه همکاری های نزدیک و همه جانبه دانشگاه متبوع خود با دانشگاه هنر اصفهان اعلام آمادگی و علاقه مندی کرد. 
وی در ادامه ارتباط دانشگاه هنر قازان با کشورهای مختلف اروپایی، آفریقایی و آسیایی و همکاری هنری و فرهنگی با دانشگاه های خارجی را تشریح کرد. 
یوسوپوف گفت: ارتباطات تاریخی و تمدنی بستر خوبی برای همکاری های فرهنگی تاتارستان و ایران است و اصفهان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و معماری ایران می تواند نقش مهمی در فرایند روابط رو به رشد روسیه و ایران ایفا کند. 
در جلسه ای که معاونین، رئیسان دانشکده ها و گروه های مختلف آموزشی دانشگاه هنر قازان حضور داشتند، کیانی هاشمی رئیس دانشگاه هنر اصفهان نیز ضمن تشکر از دعوت دانشگاه هنر قازان، به معرفی این دانشگاه و امکانات آن با پنج دانشکده تخصصی و 2500 دانشجو پرداخته و در زمینه همکاری های مشترک با دانشگاه قازان در حوزه های مختلف نمایشگاهی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های کوتاه مدت، سمینارهای مشترک علمی و هنری اعلام آمادگی کامل برای تقویت ارتباطات، انعقاد تفاهمنامه و تدوین نقشه راه ابراز علاقه مندی و تمایل برای همکاری کرد. 
وی همچنین آمادگی دانشگاه هنر اصفهان را برای انتقال تجربیات در بخش های حفظ و مرمت میراث فرهنگی و تولید صنایع دستی فاخر و بهره گیری از تجربیات طرف تاتاری در بخش های مختلف هنر بویژه موسیقی اعلام کرد. 
از دیگر برنامه های سفر هیات دانشگاه اصفهان به قازان، انجام سخنرانی های تخصصی برای دانشجویان دانشگاه هنر قازان، امضاء یادداشت تفاهم همکاری با این دانشگاه و شرکت در نمایشگاه بین المللی هنر قازان است. 
تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه به پایتختی شهر قازان از جمهوری های توسعه یافته این کشور است. 

 


١٢:١٤ - 1396/08/16    /    شماره : ٤٨٤٧٢٠    /    تعداد نمایش : ٤٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران